Aktualności

Filip i Victoria – Relacja z Paley Institute

FILIP i VICTORIA – dwoje chorych dzieci, dwie historie kończące się szczęśliwym finałem.

Doktor Dror Paley , światowej sławy chirurg ortopeda operuje dzieci i wbrew wszelkim wcześniejszym prognozom lekarskim – Filip i Victoria będą chodzić!

Filip Suchecki i Victoria Komada, podopieczni Fundacji „ Kochaj Życie” w ubiegłym roku zostali zoperowani w klinice doktora Drora Paley na Florydzie. Teraz czeka ich długi proces rehabilitacji, ale nie ma już wątpliwości, że w przyszłości będą chodzić na własnych nóżkach. To sukces doktora Paley, który w 2014 roku, zaproszony przez naszą Fundację pierwszy raz przyleciał do Polski.

Wówczas odbyły się pierwsze konsultacje i konferencja prasowa. W kolejnych latach ponownie konsultowane były dzieci w Skierniewicach i Warszawie. Za każdym razem było ich więcej i to z całej Europy. Prawdziwymi bohaterami są jednak mali pacjenci i ich rodzice, którzy podjęli heroiczną walkę o to „ żeby ich dzieci mogły chodzić o własnych siłach i na własnych nogach”.

Odwiedziliśmy na Florydzie naszych podopiecznych Filipa i Victorię, którzy są już po operacji. Obserwowaliśmy ich zajęcia rehabilitacyjne.

 

***

DSC_0936DSC_0942DSC_0924DSC_0919