Michał Dziedzic

Michał urodził się 24 października 2013 roku. Zaraz po urodzeniu lekarze stwierdzili mnogie wady układu kostno – szkieletowego oraz wadę serca. Nie dawali większych szans na to,
że Michaś będzie sam chodził czy też sam podniesie sobie kubek i się z niego napije.

Michał ma podejrzenie zespołu Larsena, w jego przypadku choroba objawia się niskorosłością, nadmierną wiotkością oraz zniekształceniem większości stawów, zwichnięciem stawów kolanowych oraz łokciowego lewego, zniekształceniem obu stóp, nieprawidłową budową obu dłoni, dysplazją kręgosłupa szyjnego, skoliozą kręgosłupa w odcinku lędzwiowym. Ogólnie cały szkielet posiada wiele anomali, kończyny górne jak i dolne nie pracują prawidłowo, co znacznie utrunia funkcjonowanie w życiu.

9 maja 2017 roku w Skierniewicach Michał miał konsulatcje u dr Davida Feldmana i dr Drora Paleya – światowej sławy chirurgów ortopedów z Paley Institute na Florydzie. Jest to jedyna placówka na świecie, która zajmuje się skomplikowanymi i rzadkimi schorzeniami ortopedycznymi. Michał zakwalifikował się do leczenia w klinice dr Paleya, gdzie ma przejść szereg operacji: kolan, stóp, lewego łokcia, dłoni oraz jeżeli będzie to konieczne to również kręgosłupa i stawów biodrowych. Operacje te znacznie poprawią komfort życia, oraz zniwelują ból kolan, który teraz prześladuje Michałka zarówno w dzień jak i w nocy. Michasio będzie mógł w pełni korzystać ze swoich rączek i nóżek, będzie mógł biegać, skakać a przede wszystkim cieszyć się życiem jak zdrowe dzieci.

Operacje oraz długa rehabilitacja kosztują bardzo wiele, ale wiemy, że jest to nasza jedyna szansa, aby uchronić Michała przed kalectwem. Leczenie operacyjne przez zespół dr Paleya przyczyni się do uzyskania pełnej samodzielności w przyszłości. Dlatego zwracamy się do ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe w leczeniu naszego ukochanego Syna.