Jakub Fangrat

Numer podopiecznego: 083
50% Donated
Goal : 10.00 zł
0
Donors
5.00 zł
Donated
Wesprzyj

Login

Follow
Kuba wkrótce skończy dwanaście lat. Choruje na wrodzony staw rzekomy lewej piszczeli. Został zdiagnozowany, gdy miał rok. Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze jak ciężka jest to choroba.
 
W 2010 (gdy Kuba miał dwa lata) trafiliśmy do CZMP z bólem. Po ocenie radiologicznej wykonano zabieg operacyjny szynowania śródszpikowego. Wzmocniono kość i po kilku tygodniach znów chodził. Kuba szybko rósł, dlatego po dwóch latach odbyła się kolejna operacja. Wykonano zabieg wymiany prętów TEN.

Po sześciu miesiącach od wyjęcia kość pękła i nie zrasta się. Od tego momentu Kuba nie chodzi. To już ponad 3 lata jak porusza się jedynie o kulach. W międzyczasie wykonano jeszcze dwie operację, które niestety nie przyniosły pożądanych efektów.

Przez kolejne 4 lata wszystko było dobrze. Kuba biegał, jeździł na rowerze jak jego rówieśnicy. Nie było widać, że choruje mimo delikatnej różnicy w długości nogi.
 
Niestety w 2016 zdecydowano, iż wymagana jest kolejna operacja. Wyjęto wówczas pręt z kości. Po sześciu miesiącach od wyjęcia kość pękła i nie zrasta się. Od tego momentu Kuba nie chodzi. To już ponad 3 lata jak porusza się jedynie o kulach. W międzyczasie wykonano jeszcze dwie operację, które niestety nie przyniosły pożądanych efektów.
 
Wrodzony staw rzekomy to rzadka wada i nie wielu lekarzy ma doświadczenie w tej dziedzinie. W poszukiwaniu pomocy dla syna odwiedziliśmy wiele miejsc i chwytamy się wszystkich możliwości. Chcielibyśmy zakończyć tę długą walkę i zwrócić synowi normalność i możliwość korzystania z młodości w nieograniczony sposób.
 
Kuba przeszedł już łącznie pięć operacji. Jest bardzo dzielnym chłopcem i mimo wielu ograniczeń stara się być samodzielny. Mocno wierzy, że wreszcie ktoś mu pomoże. Marzy o tym, aby mógł znów wsiąść na rower i grać z kolegami w piłkę.