Jakub Fangrat

Kuba urodził się w 2008 roku. Choruje na wrodzony staw rzekomy lewej piszczeli. Został zdiagnozowany, gdy miał rok. Wówczas nie wiedzieliśmy jeszcze jak ciężka i rzadka jest to choroba.

Do ósmego roku życia przeszedł kilka operacji które miały utrzymać jego kość w całości. Niestety tak się nie stało. Kość pękła a Kuba nie mógł chodzić. Przez trzy kolejne lata poruszał się o kulach. Przeszedł kolejne operacje które nie przyniosły żadnych efektów. Odwiedziliśmy wielu lekarzy i szpitali. Jednak nikt nie potrafił mu pomóc.

Wówczas trafiliśmy do Paley European Institute w Warszawie. Lekarze z instytutu dali nam ogromną nadziej na to iż Kuba bedzie znów chodził.

Operacja była bardzo kosztowna. Jednak dzięki rodzinie,znajomym oraz grupie innych,często nawet obcych,ludzi udało się zebrać potrzebne środki. Kuba został operowany w 2020r. Wszystko się udało. Po dwóch miesiącach w gipsie rozpoczął półroczna rehabilitacje. Uczył się od nowa chodzić i biegać. Byliśmy szczęśliwi że odzyskał sprawność ruchowa i już nie odstaje od swoich rówieśników.

Trzy lata trwało nasze szczęście.

Niestety na ostatniej wizycie kontrolnej okazało się że zespolenie w kości pękło a Kuba wymaga pilnej reoperacji aby mógł dalej chodzić.  Jesteśmy pewni że nasi lekarze poradzą sobie ponownie. Wszystko jest niestety bardzo kosztowe. Pobyt w szpitalu, rehabilitacja, zapotrzebowanie medyczne.

Kuba przeszedł już 9 różnych operacji. Cierpienie i ból zbyt często mu towarzyszyły. Nie może znów stracić swojej sprawności i przestać chodzić.