Julia Brzozowska

Numer podopiecznej: 088
50% Donated
Goal : 10.00 zł
0
Donors
5.00 zł
Donated
Wesprzyj

Login

Follow
Julia jest pogodną i pełną energii 7-letnią dziewczynką, biorącą udział w różnorodnych zajęciach sportowych – karate, gimnastyka, basen.
Niestety nie zawsze jest w stanie dorównać kroku swoim rówieśnikom ze względu na mózgowe porażenie dziecięce i niedowład prawostronny.

Obecnie czaka ją operacja oczu, która zniweluje zez u Julii. Następny planowany zabieg to zabieg ortopedyczny, który poprawi jej sprawność ruchową poprzez przecięcie i wydłużenie ścięgna Achillesa – korygującego ustawienie końskiej stopy – zabieg ortopedyczny

Julcia urodziła się w 29 tygodniu ciąży, ważąc wówczas 1050 g, określano ją jako skrajnego wcześniaka. Pod koniec pierwszego miesiąca życia przeszła dwa zabiegi operacyjne. Pierwszy to ROP-retinopatia wcześniacza, zabieg, który pozwolił uniknąć całkowitej utraty wzroku. Kolejna operacja PDA zamknięcia przewodu tętniczego Botalla przy użyciu laparoskopii była konieczny ze względu na wystąpienie krwawienia 2 stopnia. Był to zabieg kardiochirurgiczny okołosercowy.
 
W drugim roku życia Julia przeszła operację usunięcia naczyniaka nogi w znieczuleniu ogólnym. Bardzo często chorowała na zapalenie górnych dróg oddechowych. Gdy Julia skończyła trzy lata, ważyła zaledwie 10 kg i nie kwalifikowała się do zabiegu usunięcia przerośniętego trzeciego migdała, aż do 7 roku życia. Według ortopedy Julia ma porażenie prawostronne z asymetrią. Przykurcz łydki prawej z ustawieniem końskim stopy prawej, brak możliwości zgięcia stopy do pozycji zerowej. Przykurcz mięśni kręgosłupa prawostronny ze skośnym ustawieniem miednicy i skrótem PKD.
 
Obecnie czaka ją operacja oczu, która zniweluje zez u Julii. Następny planowany zabieg to zabieg ortopedyczny, który poprawi jej sprawność ruchową poprzez przecięcie i wydłużenie ścięgna Achillesa – korygującego ustawienie końskiej stopy – zabieg ortopedyczny.
 
Julia jest śliczną i pełną energii dziewczynką. Pokazuje nam wszystkim, że nie ma rzeczy niemożliwych, że nieważne jak jest źle, uśmiech jest najważniejszy.
Kocha Zumbę, w tańcu czuje się jak motylek. Uczestniczy z mamą w maratonach charytatywnych, mimo że sama potrzebuje pomocy. Jest wojowniczką!
Jednak aby móc funkcjonować Julia wymaga intensywnej rehabilitacji każdego dnia i regularnej pracy z logopedą, aby móc mówić jak jej rówieśnicy.
Dzięki Państwu pomocy będzie możliwe, aby jej dać to, na co zasługuje: lepsze jutro.