Justyna Woś

Justyna urodziła się 14 listopada 2005 roku, była wcześniakiem i ważyła zaledwie 990 gramów. Mimo trudnych pierwszych chwil na świecie dzielnie sobie radziła, a jej stan był dobry.

ciężko zachorowała na sepsę, a lekarze nie dawali jej szans na przeżycie

Niestety po dwóch tygodniach od narodzin ciężko zachorowała na sepsę, a lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Choroba robiła ogromne spustoszenie w jej organizmie. Justyna podjęła heroiczną walkę o życie, którą w długiej i ciężkiej drodze wygrała. W tym trudnym boju straciła jednak częściowo palce u rąk – musiały zostać amputowane. Dziś możemy jej pomóc. Światowej sławy amerykański specjalista Doktor Dror Paley po konsultacji Justyny zaproponował wydłużenie jej palców u obu rąk w dwóch operacjach. Dzięki nim będzie mogła dużo sprawniej posługiwać się dłońmi. Operacje  mają odbyć się w U.S.A., a koszt leczenia został wyceniony na około 200.000 $ i ma trwać 2 miesiące.