Marysia Tchórzewska

50% Donated
Goal : 10.00 zł
0
Donors
5.00 zł
Donated
Wesprzyj

Login

Follow

Marysia urodziła się z wrodzoną dysfunkcją lewej nóżki ( Hemimelia strzałkowa ), co oznacza wrodzony niedorozwój lewej nóżki,w której w skład wchodzi brak śródstopia 3 paluszków, który wynika z braku kości strzałkowej. Lewa nóżka jest krótsza od prawej o 7 cm, uniemożliwiająca normalne chodzenie. Krajowi eksperci i specjaliści ortopedii dziecięcej najczęściej mówili o najprostszym rozwiązaniu – amputacji części wadliwej kończyny oraz o odpowiednim protezowaniu.

Lewa nóżka jest krótsza od prawej o 7 cm, uniemożliwiająca normalne chodzenie.

Dopiero po konsultacji, którą odbyliśmy z doktorem Dror Paley, wskazał on nam możliwość rekonstrukcji stopy oraz wydłużenia kości piszczelowej. Leczenie składa się z 3 etapów.
Aktualnie Marysia jest po pierwszym etapie leczenia i bardzo skomplikowanych operacjach przeprowadzonych w Klinice Doktora Paley na Florydzie ( Paley Advanced Limb Lengthening Institute ) w USA . Po pierwszym etapie leczenia nasza córka porusza się prawidłowo dzięki ortezie usztywniającej oraz bucie na podwyższeniu.
W 2017 roku czeka Marysię kolejny etap kosztownego leczenia w USA – wydłużanie kości piszczelowej, ustawienie rotacji stopy w odpowiedniej pozycji oraz umieszczenie korygującej płytki w kolanie, aby zapobiec koślawieniu nóżki. Po 2 etapie leczenia Marysia będzie poruszać się bez ortezy oraz bucika na podwyższeniu !
Strona internetowa Marysi – www.marysiatchorzewska.siedlce.pl