Patryk Strzyżewski

50% Donated
Goal : 10.00 zł
0
Donors
5.00 zł
Donated
Wesprzyj

Login

Follow

Patryk urodził się 7 maja 2009 roku. Podczas ciąży było wszystko w porządku, dziecko rozwijało się prawidłowo. Po porodzie stwierdzono u Patryka wadę wrodzoną ręki lewej,a dokładnie brak śródręcza i i czterech paluszków, u chłopca nie są widoczne części kostne palców I-IV, nie jest też widoczna tkanka chrzęstna, mogąca odpowiadać nieskostniałym paliczkom, kciuk u rączki nie jest adekwatny do kciuka u ręki prawej, ręka lewa jest mniejsza i chudsza, pogłębiona jest lordoza lędźwiowa, są cechy niewielkiej wiotkości.

kciuk u rączki nie jest adekwatny do kciuka u ręki prawej, ręka lewa jest mniejsza i chudsza, pogłębiona jest lordoza lędźwiowa

Patryk jest pod stałą kontrolą lekarzy takich jak ortopeda, specjalista rehabilitacji w chorobach narządu ruchu, protetyków. Jest również po konsultacjach z lekarzami chirurgi plastycznej i chirurgi dziecięcej, natomiast żaden lekarz w Polsce nie podjął się operacji, dlatego też czekamy z nadzieją na konsultację z Doktorem Paley w przyszłym roku. Patryk jest pogodnym dzieckiem, uśmiechniętym, troszkę nieśmiałym, ale mimo swojej niepełnosprawności szybko nawiązuje kontakty z rówieśnikami.