Zuza Szczepańska

Numer podopiecznej: 054
50% Donated
Goal : 10.00 zł
0
Donors
5.00 zł
Donated
Wesprzyj

Login

Follow

Zanim córka przyszła na świat już wiedzieliśmy, że przyjdzie nam się zmierzyć z walką o jej sprawność.

Dzień 17 kwietnia 2019r. był kolejnym najpiękniejszym dniem w Naszym życiu. Na świat przyszła Zuzia, nasze drugie ukochane dziecko. Jednak tym razem nie mogliśmy się długo nacieszyć naszym szczęściem. Od pierwszego oddechu córka rozpoczęła walkę o życie.

Serduszko zostało “naprawione”, jednak jej nóżka a dokładnie podudzie i stopa nie rozwinęły się prawidłowo w wieku płodowym. Diagnoza to brak kości strzałkowej i niewykształcona stopa.

Początkowo stan Zuzi był dobry mogłam ją nawet przytulić. Jednak z minuty na minute jej stan zaczął się pogarszać. Jej serduszko było chore i wymagało wykonania zabiegu Rashkinda, który uratował jej życie. Operacje serca przeprowadzono 26 kwietnia 2019 roku, dzięki której nasza córka żyje.

Zuzia urodziła się z jedną nerką, na szczęście po wykonaniu badań mogliśmy odetchnąć. Parametry wyszły prawidłowe, nerka jest zdrowa i dobrze pracuje. Po 3 tygodniach spędzonych w szpitalu i całym pakiecie badań mogliśmy zabrać Zuzie do domu. Serduszko zostało “naprawione”, jednak jej nóżka a dokładnie podudzie i stopa nie rozwinęły się prawidłowo w wieku płodowym. Diagnoza to brak kości strzałkowej i niewykształcona stopa. Jedyne co usłyszeliśmy to amputacja nogi, bo na tym, co posiada nie stanie na nogi. Na to nie mogliśmy się zgodzić.

Jej nóżka była ciepła, poruszała nią. Postanowiliśmy walczyć, a jedyną osobą, która może pomóc jest doktor Paley – światowej sławy ortopeda, który sprawia że dzieci stają na własnych nóżkach.

We wrześniu 2019 roku prof. Paley był w Polsce. Pojechaliśmy na konsultacje. Chcieliśmy tylko usłyszeć, że jej nóżkę da się uratować, że będzie chodzić. Podczas kontroli usłyszeliśmy, że wystarczy amputować niewykształconą stopę, a reszte pozostawić do tego, by przy założeniu protezy, mogła w swoim czasie postawić tak ważny pierwszy krok. Proteza będzie wymieniana raz do roku. To wszystko wiąże się z kosztami, dlatego prosimy Was, ludzi dobrego serca o wsparcie i pomoc dla naszej córeczki.

Chcemy by mogła zacząć chodzić, kolejno biegać i móc cieszyć się życiem jak każde dziecko. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by zebrać pieniądze, ale bez Twojej pomocy będzie nam ciężko! Potrzebujemy Ciebie… Niedługo Nasza wojowniczka będzie chciała stanąć na własnych nóżkach, a bez operacji i protezy jest to niemożliwe.

Czas ma znaczenie…

~ Anna i Jakub Szczepańscy