Fundacja Kochaj Życie wspiera akcję poćwiczONE

W piątek, 27 października w warszawskiej Szkole Podstawowej przy ulicy Cietrzewia 22a, olimpijka, brązowa medalistka mistrzostw Europy w siatkówce – Milena Sadurek oraz prawie 50 dziewczynek w wieku od 9 do 13 lat wzięło udział w pierwszym treningu, w ramach akcji „poćwiczONE”. Pomysłodawczynią projektu jest dziennikarka sportowa Aleksandra Rajewska.

Termin pierwszego treningu w ramach projektu „poćwiczONE” nie jest przypadkowy. Różowy październik to czas refleksji nad kobiecym zdrowiem, którego filarami jest profilaktyka i aktywny tryb życia. Budowanie świadomości i dobrych nawyków, najlepiej zacząć już od najmłodszych lat.

poćwiczONE” to projekt skierowany do młodych dziewcząt w wieku szkolnym, którego celem jest promocja aktywnego trybu życia, budowanie świadomość, że sport to klucz do dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego, a także przestrzeń do budowania relacji koleżeńskich. Nadrzędnym celem jest aktywizacja dziewcząt oraz znalezienie sposobów, aby aktywność fizyczna była dla nich atrakcyjna, dostępna i żeby nie ograniczała się tylko do lekcji WF w szkole.

Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach ogólnopolskiego programu „Sportowa Natura” Lasów Państwowych, które są głównym partnerem akcji. Projekt wsparli także wolontariusze z Wyższej Szkoły Edukacja w Sporcie.

Dziennikarka Aleksandra Rajewska o akcji „PoćwiczONE”